Rychlý kontakt
Pexi, s.r.o.,
Podnikatelská 565, 19011 Praha 9
Telefon
(+420) 222 762 000
Fax+zázn.
(00420) 222762000
Skype
pexi.asist
Email
info@pexi.cz
Aktuální soutěž
Všechny soutěže aktuálně naleznete na našem Facebooku na adrese www.facebook.com/pexicz. Nebo vyhledejte facebookovou stránku "MilujemeHračky"
více informací
Archiv soutěží
© Pexi.cz 2007-2021

Pexeso pro uši

Výrobce: Alexander

Originální Pexeso pro 2-3 hráče od 4 let, při kterém zapojíte sluch. Cvičí sluchovou paměť a navíc trénuje barvy a počty. Opravdu poznáte 2 stejné zvuky?  Obsahuje i těžší variantu hry od 8 let se speciální barevnou hrací deskou. Hra získala 3 ocenění odborníků i veřejnosti.

Ši-ši-ši , čak-čak-čak, opravdu poznáte stejný zvuk? 
Hra získala ocenění poroty veletrhu hraček For Toys 2010, 1.místo v internetovém hlasování Hračka roku 2011 a ocenění odborníků Správná hračka 2013. 
Hra je oceňovaná logopedy, jako pomoc při učení správné výslovnosti a je jednou z mála, kterou mohou hrát také nevidomí.

Princip hry „Pexeso pro uši“ spočívá v zapamatování zvuků rozložených kostek. Hráči se snaží posbírat co nejvíce párů kostek se stejným zvukem. Zvuků mohou rozenat celkem 8. „Pexeso pro uši“ je naučná hra, která zavede účastníky do světa zvuků. Jejím cílem je rozvoj pozorného naslouchání a cvičení zanedbávané sluchové paměti a její rozvoj a zdokonalení v poznávání barev.  

Návod obsahuje 3 různé varianty hry. Velmi atraktivní a emocemi nabitá je varianta za použití hrací desky a barevné házecí kostky, která je vhodná pro starší děti od 8 let. Můžete si také zahrát tradiční pexeso a použít vizuální paměť a hledat barvy na spodní straně zvukových kostek. 

Názor odborníka:
"Pexeso pro uši" je hra, která je vhodná pro rozvoj sluchového vnímání a paměti, což se dá využít
při nácviku rozlišování foneticky podobných hlásek. Jistě to i prospěje dětem, u kterých je
diagnostikována dysfázie nebo podezření na ni a i jiné specifické poruchy řeči nebo dovedností.
Děti si hrou koncentrují pozornost a posilují paměť. Jistě hra přispěje k soustředěnosti dětí, není asi
na škodu vymyslet si i svá pravidla. Naučí se rozlišovat a pojmenovávat barvy. Snížila bych
doporučenou věkovou kategorii nejméně o rok.
Klinická logopedka
PeadDr. Dagmar Mimrová

Z RECENZE DESKOVÉ HRY.COM:
....Hra totiž skvělým způsobem rozvíjí vnímání zvuku, sluchovou paměť i prostorové vnímání. Zároveň nenásilnou formou těm menším zopakuje názvy jednotlivých barev.

Balení obsahuje: 16 zvukových kostek s barvami, 6-boká kostka s barvami, hrací deska s barevnými poli, trhací zápisník na body, český a slovenský návod ke hře
Do E-shopu